בגדים לאחר כריתת שד

23 Mar 2015 by ניר אברמוב in מאמרים

כריתת שד והתופעות הנילוות לכריתה, לשחזור, לטיפולים הכימיים המלווים או להקרנות – מערימות קשיים נוספים יום יומיים על החולות. אחד מהקשיים הוא הצורך בבגדים מתאימים. זו לא סתם עוד חולצה. היא חייבת להיות מסוג מסוים, אוורירית, לא מגרה ונוחה ללבישה גם כשהידיים כואבות וגם כששקית ניקוז תלויה מהצד. לאלו שעברו כריתת שד (או כריתה כפולה) הצורך בכלל מגיע מחזיות מיוחדות ואפילו שדיים "מזוייפים" שניתן לשים בתוך החזייה. אלה שעברו שחזור שד אפילו יכולות לרצות מדבקות של פטמות.

הכל טוב ויפה אבל רוב הפתרונות בחוץ נראים יותר מדי "רפואיים" ולא אופנתיים. לשם כך, הסטרארטאפ הישראלי  Curediva – Breast Cancer shopping with Style מפעיל חנות אונליין, הגדולה בעולם לאופנה הקשורה לחולות בסרטן השד וגם לאלה שהשתקמו אבל עדיין נזקקות לפתרונות. ואם כבר פתרונות – רצוי שיהיו בסטייל ולא עם לוגו של אסותא.

הקטלוג מרשים וכולל אלפי פריטים: מחזיות, גרבונים, פאות, כובעים ומטפחות ראש, חולצות מיוחדות, בגדי ים, גוזיות וגופיות ועד שתלים, פטמות קרמים ואיפור טבעי ולא רעיל שאינו גורם גירויים. האתר כולל פתרונות משלימים גם לתקופת ההקרנות, הכימותרפיה, לתקופת הניתוח (ואפילו ביום הניתוח עצמו) וגם מוצרים משלימים לסיוע בחיים שלאחר מכן. בקטגוריה אחרת באתר ניתן למצוא מוצרים עבור ליפדימה.

אבל ב – Curediva לא מסתפקים בזה. האתר מפעיל גם קהילה תומכת וגדולה, בלוג עם עשרות טיפים ומאמרים אישיים שנכתבו על ידי חולות סרטן השד המתארות את שגרת יומיהן עם טיפים ושאר רוח.

הסיפור מאחורי CureDiva מדהים לא פחות מהמוצרים  – אפרת רומן, חלתה בסרטן השד ולא הצליחה למצוא פתרונות לבוש שגם יסייעו לה בהתמודדות עם המחלה וגם יהיו אסתטיים, לדבריה – "נקודת המוצא שלי היא שלמרות שיש לי סרטן – אני דיווה, וקודם כל רוצה לשמור על ההופעה החיצונית שלי". כאמנית ויזמת, גייסה שותפים ושותפות לדרך, הקימה את האתר והשאר היסטוריה (: