מי זה גדי וילצ'רסקי?

13 Apr 2015 by ניר אברמוב in מאמרים

הבנאדם הזה נמצא בכל מקום. עם משקפי השמש המתחכמים שלו, השערות המקורזלות שנדמה שלא חפפו אותן מלא זמן, כובע צמר ומגאפון זעיר – גדי וילצר'סקי כבש את פינת הסטלן הנונ-קונפורמיסט של ישראל בשנים האחרונות. אם תרצו לומר, גדי וילצ'רסקי הוא המימוש המדוייק ביותר לטרולים של הטוקבקים ב Ynet. אז נתחיל מהסוף. גדי וילצ'רסקי אינו קיים באמת ואם קיים הרי זה רק במוחו הקודח של עידן מור, הקומיקאי שהתאכזב מהצלחתו כסטנדאפיסט לדבריו. את גדי המציא במקרה בתחילת המחאה של קיץ 2011, את הפאה והמשקפיים אילתר, לקח מגפון ועלה לשידור חי בערוץ הראשון תוך חרטוט בדיחות בשיא הרצינות. ברגע הזה "גדי" סומן והשאר היסטוריה.

"גדי וילצ'רסקי" החל למלא אולמות ומופיע בכל הארץ. ועידן מור? עידן טוען שמדובר כבר בפיצול אישיות מהסוג הטוב. מאז גדי כבר הספיק להטריד את מרגלית צנעני, שרת הבריאות ויאיר לפיד, להסתובב תמיד עם אחת מחולצות "חיפה לחיפאים" שיש לו, להפגין מול שגרירות מצריים ולהתלונן על חג הפסח, להרים הפגנה של איש אחד נגד ניתוחים להקטנת חזה, להפיק תחרות תחפושות לגדי וילצ'רסקי ותמיד עם המגאפון הנצחי. גם הבדיחות הקבועות נגד הקרייתים שסוף סוף שמו את הקרייתים בכותרות – הפכו לסימן היכר. לאחרונה אפילו הספיק לחתן זוג צעיר בתחונה בהחלט נון-קונפורמיסטית.

 

עידן מור, יליד 79, אכן יליד רמת הדר, חיפה (למרות שגר בתל אביב), טוען שהמעבר בין הדמויות אכן מבלבל. בראיון אמר פעם "הייתי פעם גדי במשך ארבעה ימים רצופים, במסיבת טבע בכנרת. זה הזמן הכי ארוך שהייתי גדי. פתאום התחלתי להתבלבל, כי היה רק גדי ואף אחד לא הכיר את עידן". הקטע המצחיק הוא שגם אנשים שמגיעים להופעות לא יודעים כי מדובר בדמות פיקטיבית וגדי הוא אמיתי. אז האם גדי אמיתי? אני חושב שהוא הדבר האמיתי ובטח הרבה יותר אמיתי מאנשים אמיתיים שמסתובבים ביננו. לעיתים האמיתיות הזו עולה לו באיומים שמקבל בדרך קבע, הרחקה מביתו של רון חולדאי כבר קיבל, בילה לילה במעצר ולאחרונה אף נאלץ להוציא אדם מההופעה שלדבריו בא במיוחד להופעה כדי לפוצץ אותה.

המיטב של גדי וילצ'רסקי:

 

[av_video src='https://www.youtube.com/watch?v=6Mag1CePj_U' format='16-9' width='16' height='9']

צילום תמונת השער: יוסי אלוני