ניהול עסק נכון בעידן המודרני

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
ניהול עסק

בימינו, רוב בעלי העסקים חולשים על כמה וכמה תפקידים בעסק שלהם, אך יחד עם זאת, הם לא מספיק מיומנים בכל תחום ולכן גם לא תמיד מצליחים לבצע אותם כראוי. אחד התפקידים המשמעותיים הוא ניהול כספים נבון של העסק. עוד פני כל נושא הגדלת רווחים, חשוב יהיה לא להגיע לטעויות יומיומיות בכסף השוטף של העסק. על מנת להצליח לנהל את העסק שלנו נכון ולהצליח לשלוט על כל תחומיו ביעילות, להלן מספר טיפים:

  • ניהול יומן כספים – נהלו יומן שבו יצוינו כל ההכנסות וההוצאות של העסק מדי יום. כך מדי חודש תהייה לכם הערכה של כמה כסף נכנס וכמה כסף יצא. רצוי לפתוח חשבון ששייך לעסק בלבד, שלא יהיה לו קשר לחשבונות אחרים.
  • יום הפקדות קבוע –  תבחרו יום אחד בשבוע שהוא יחסית פנוי וביום הזה תפקידו את הכסף שנכנס לחשבון העסק. כדאי שתהפכו את זה להרגל.
  • תאריך משכורת – חשוב לקבוע תאריך בחודש בו תמשכו את המשכורת שלכם ותעבירו משכורת ליתר העובדים.

כדאי לוודא שנשאר תקציב גם עבור פרסום ושיווק, רכישה של ציוד שאתם זקוקים לו או כל דבר אחר שהוא הוצאה חד פעמית ויימשך מהחשבון של העסק.

ייעוץ כלכלי לעסקים

ניהול הוצאות מקצועי יהווה אתגר משמעותי בניהול העסק בימינו. אולם מלבד התפקוד היומי מדובר בעסק שכל המטרה שלו תהיה להתפתח ולהגדיל הכנסות עוד ועוד. כל בעל עסק מרגיש לעיתים כי יכול היה להרוויח יותר או במידה והתנהל נכון ובצורה חכמה, המצב הכספי של העסק היה משתפר בהרבה. אם כן, מצב זה יכול להשתפר ולהשתנות כל עוד מתנהלים בהתאם לכל הנהלים להלן ואף נעזרים בייעוץ כלכלי נבון על ידי איש מקצוע שזו מומחיותו.  

איך ייעוץ כלכלי יכול לסייע לבעל העסק?

כבר תחילת הקמה של עסק חדש, ייעוץ כלכלי יכול לסייע בכך שהוא יספק ארגז כלים לניהול העסק כבר מתחילתו. הוא יעזור בכל הנוגע לתכנון תקציב נכון שיתאים בדיוק לעסק הספציפי, בניהול ובניתוח מזומנים, יעזור בתמחור של כל המוצרים והשירות שהעסק מציע, בכל הפעילות השוטפת מול הבנקים ובהשגת מימון במידת הצורך. במקרים בהם מדובר בעסק חדש שזה עתה מתחיל את דרכו, ייעוץ עסקי וכלכלי ימנע מבעלי העסק לבצע טעויות רבות.  

במידה ומדובר בעסק שכבר פועל מזה זמן ולדאבונו  מחזיק בחובות או שיש לו הלוואה גדולה שעליו להחזיר, ייעוץ כלכלי יהיה אפקטיבי ביותר ולעיתים גם מחייב. כך יתאפשר לבעת העסק יחד עם היועץ לגבש כמה וכמה החלטות עתידיות וחכמות לגבי הרחבה של תחום העסק והגדלה של הרווחים וצמצום ההלוואות והחובות. ייעוץ כלכלי יחשוב תמיד על רעיונות יצירתיים כדי לסייע לבעל העסק, הוא יבנה תוכנית הבראה כלכלית ויצליח לזהות מה ניתן לעשות על מנת למנף את העסק, תוך כדי שהוא כל הזמן בודק רווחיות, מחפש אופציות של הלוואות ולמעשה הופך להיות חלק אינטגרלי של העסק עד שהעסק מסוגל לעמוד שוב לבד על שתי רגליו ומצליח ליישם את כל התובנות ולפעול בהתאם לנהלים החדשים ולתכנית העסקית החדשה.

המאמר נכתב בשיתוף success2u המספקים שירותי ייעוץ וליווי עסקי מקצועיים. בקרו באתר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

מעוניינים לפרסם כתבה באתר? השאירו פרטים!